Hidkom Mühendislik
75.Yıl Bulv. Demirciler Sit. B Blok No:2 - Nilüfer, Bursa
Pzt - Cst 8.30 - 18.00

SolidGrip

5 Eksen Eş Merkezli Mengene

5 eksen işleme tezgahlarında (freze…) güvenle kullanabilmeniz için tasarlanmış, hafif yapısı ile tablaya çok fazla yük bindirmeden talaş kaldırmanıza imkan verir. Özel alaşımlı çelikten imal edilmiş 5 eksen mengeneler ile aşınmaya karşı dayanıklıdır. Çene üzerinde ki dişler sayesinde iş parçasına batarak yüksek kesme hızlarında güvenle talaş kaldırmanıza olanak tanır.

Esaslara indirgenmiş olan SOLID Grip mengeneleri yine de çok çeşitli olası uygulamalar sunar. İster presleme teknolojisi ile ham parça bağlama, ister düz çenelerle bağlama veya kontur parçalarını bağlama – SOLID Grip doğru çözümdür.

DAHA ESNEK ve ÇOK YÖNLÜ

Forma uygun sıkma, kuvvet veya sürtünmeli sıkma kullanan sıkıştırma yöntemlerine göre bir dizi önemli avantaj sunar. Mengenenin dışındaki işlenmemiş parçaların dıştan önceden preslenmesi nedeniyle, sıkma cihazının kendisinde yüksek kuvvetlerin üretilmesi gerekmez. Kuvvet yoğun işlemlerin tümü, kelepçeleme cihazından presleme istasyonuna aktarılır, böylece mengene de kuvvet yoğunlaştırıcılara veya benzerine ihtiyaç duyulmaz. Bu, SOLID Grip mengenelerinin kompakt bir şekilde ve neredeyse hiç çarpışma konturu olmadan tasarlanmasını sağlar. Tamamen mekanik çalıştırma, yeterli olduğu kadar da basittir, çünkü forma uygun bağlantı sayesinde, aynı anda en yüksek tutma kuvvetleri ile yalnızca minimum sıkıştırma kuvveti gereklidir.

  • SOLIDGrip sıkma çeneleri çift taraflı kullanılabilir
  • Lang’den Prägefix ve MakroGrip ile uyumlu
  • Presleme teknolojisi olmadan mengene için pürüzsüz sıkıştırma alanları
  • Minimum çarpışma konturları sayesinde en iyi erişilebilirlik
  • Merkezleme hassasiyeti 0,02 mm
  • İsteğe bağlı olarak SOLIDPoint ® veya SOLIDBolt cıvataları ile donatılmıştır
  • QuickPoint ve MakroGrip ile uyumlu

Modeller

ESSENTIAL